ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΦΩΚΙΔΑΣ ΣΤΗΝ 81η Δ.Ε.Θ.

Σας γνωρίζουμε, ότι το Επιμελητήριο Φωκίδας και μέλη της επιχειρηματικής μας κοινότητας θα συμμετάσχουν στην 81η Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης (ΔΕΘ), που θα πραγματοποιηθεί, από 10 έως 18 Σεπτεμβρίου 2016, στο Διεθνές Εκθεσιακό Κέντρο HELEXPO, στη Θεσσαλονίκη.

Στόχος της συμμετοχής μας είναι η ανάδειξη της παραγωγικής φυσιογνωμίας και της επιχειρηματικής ταυτότητας της Φωκίδας. Άλλωστε, η Διεθνής Έκθεση Θεσσαλονίκης, με ιστορία 80 χρόνων, αποτελεί διαχρονικά ένα από τα σημαντικότερα εκθεσιακά γεγονότα της Ελλάδας, διεθνούς ακτινοβολίας.

Οι  επιχειρήσεις, οι οποίες θα φιλοξενηθούν στο περίπτερο 42 του κτιρίου 2 της Διεθνούς Έκθεσης Θεσσαλονίκης, είναι οι κάτωθι:

•  ΑΓΝΟΣ ΣΑΠΩΝ ΕΛΑΙΩΝ ΔΕΛΦΩΝ- Εργαστήριο χειροποίητου σαπουνιού (Κοι.Σ.Π.Ε. Τομέας Ψυχικής Υγείας Νομού Φωκίδας «Γιάννης Βολίκας»)
  •  ΜΕΛΛΗΝ-PREMIUM ORGANIC GREEK HONEY-Εργαστήριο Παραγωγής & Τυποποίησης Μελιού (Ρέλλος Κωνσταντίνος)
  •  ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΠΥΘΙΟ- Παραγωγή &Τυποποίηση Ελαιολάδου (Σκορλέτος Παναγιώτης)
  • ΡΑΚΑΡΙΟ ΤΟΥ ΣΑΛΩΝΑ-Απόσταξη & Εμφιάλωση Τσίπουρου (Ανδρέου Χρήστος)

Το Επιμελητήριο Φωκίδας εύχεται στους συμμετέχοντες συναδέλφους, «καλές δουλειές».