ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΗΜΕΡΙΔΑ

Με θέματα :

• Ηλεκτρονική Υποβολή Αιτήσεων για τη Χορήγηση Πιστοποιητικών, Αντιγράφων και Αποσπασμάτων Πράξεων

και Στοιχείων που εμφανίζονται στο ΓΕΝΙΚΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ (Γ.Ε.ΜΗ.).

• Ψηφιακή Υπογραφή από τα Επιμελητήρια: Γρήγορος και ασφαλής τρόπος συναλλαγής.

Η Κεντρική Ένωση Επιμελητηρίων Ελλάδος και το Επιμελητήριο Φωκίδας

έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην Ημερίδα παρουσίασης του νέου τρόπου Ηλεκτρονικής Υποβολής Αιτήσεων για τη Χορήγηση Πιστοποιητικών, Αντιγράφων και Αποσπασμάτων Πράξεων και Στοιχείων που εμφανίζονται στο ΓΕΝΙΚΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ (Γ.Ε.ΜΗ.), το οποίο ξεκίνησε την 1η Μαρτίου 2015 κατ’ εφαρμογή των διατάξεων της Υπουργικής Απόφασης Κ2- 4946/15.10.2014, μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης www.businessportal.gr,και τηςδιάθεσης Ψηφιακών Υπογραφών από τα Επιμελητήρια για τη διασφάλιση ενός γρήγορου και ασφαλούς τρόπου συναλλαγής κατ’ υλοποίηση της ΚΥΑ 23204/13-7-2015 (ΦΕΚ 1475/14-7-2015).

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 6 Απριλίου 2016 και ώρα 17:30’, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Άμφισσας (πλατ.Κεχαγιά, Άμφισσα), με εισηγητές στελέχη της Κεντρικής Ένωσης Επιμελητηρίων Ελλάδος.

Πληροφορίες - Επιβεβαίωση Συμμετοχής: Επιμελητήριο Φωκίδας, κ. Λιάκο, κα Παρτίδα, τηλ:2265023651,e-mailepim-fo@hol.gr,  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ