ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΚΟΠΗΣ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ

ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗ ΠΙΤΑ ΕΚΟΨΕ ΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΦΩΚΙΔΑΣ

Την Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016 στην Αίθουσα του Δ.Σ. του Δήμου Δελφών έγινε η κοπή της Πρωτοχρονιάτικης Πίτας του Επιμελητηρίου Φωκίδας. Την Βασιλόπιτα ευλόγησε ο πάτερ Ανδρέας Μανιτάρας, εφημέριος του Ιερού Ναού Ευαγγελισμού της Θεοτόκου Άμφισσας, παρουσία μελών του Δ.Σ. του Επιμελητηρίου, επιχειρηματιών, εκπροσώπων της τοπικής αυτοδιοίκησης, του Προϊσταμένου και καθηγητών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Φωκίδας καθώς και Προϊσταμένων Δημόσιων Υπηρεσιών.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης ο πρόεδρος του Επιμελητηρίου, κ. Γεώργιος Γαζής προχώρησε σε ένα σύντομο απολογισμό με τις δράσεις του Επιμελητηρίου για την χρονιά που πέρασε, ενώ έδωσε τις ευχές του για να είναι το 2016 μία χρονιά γεμάτη υγεία, ευημερία και καλές δουλειές στους επαγγελματίες-μέλη του Επιμελητηρίου.

Στη συνέχεια, απονεμήθηκαν αναμνηστικά συμμετοχής τόσο στους μαθητές που έλαβαν μέρος με τις εργασίες τους στους  Μαθητικούς Διαγωνισμούς, που διοργανώνουν κάθε χρόνο τα Επιμελητήρια της Στερεάς Ελλάδας, όσο και στους αξιολογητές των εργασιών για την ευγενική συνεισφορά τους.

Ο τυχερός της χρονιάς που κέρδισε το φλουρί ήταν το μέλος του Επιμελητηρίου Φωκίδας, κ. Γεώργιος Αλογοσκούφης.

Συννημένα
Download this file (1.jpg)1.jpg629 Kb