ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ

Με ιδιαίτερη επιτυχία ολοκληρώθηκε η τελετή απονομής βραβείων στους μαθητές που πρώτευσαν στον 2ο Περιφερειακό Μαθητικό Διαγωνισμό Επιχειρηματικότητας & Καινοτομίας που συνδιοργάνωσαν τα Εμποροβιομηχανικά Επιμελητήρια Στερεάς Ελλάδας με την υποστήριξη της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 14 Μαΐου 2014 στο Ξενοδοχείο «LUCY» στη Χαλκίδα Ευβοίας. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν: O Βουλευτής Ευβοίας κ. Κων/νος Μαρκόπουλος, εκπρόσωποι των Επιμελητηρίων της Στερεάς Ελλάδας, εκπρόσωποι εκπαίδευσης, καθώς και αρκετοί μαθητές με τους γονείς τους.

Οι οικοδεσπότες Πρόεδροι των Επιμελητηρίων της Στερεάς ευχαρίστησαν όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στο διαγωνισμό και ανανέωσαν το ραντεβού τους για του χρόνου στη Φωκίδα, μιας και το 1ο βραβείο απονεμήθηκε στην μαθήτρια του Ενιαίου Λυκείου Ιτέας ΤΣΑΚΙΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΑΣΗΜΙΝΑ του ΠΕΤΡΟΥ για την εργασία της: «ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΕΣ ΥΔΑΤΟΚΑΛΛΙΕΡΓΙΕΣ Α.Ε.».

Διάκριση επίσης έλαβαν οι μαθήτριες του Ενιαίου Λυκείου Άμφισσας ΜΟΥΡΤΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ και ΚΟΤΣΑΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ για την εργασία τους: «ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΑΠΟΘΕΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ».

Εμείς οφείλουμε θερμά συγχαρητήρια στους νέους δημιουργούς καθώς και στους γονείς των παιδιών, αλλά και στους υπεύθυνους καθηγητές οι οποίοι συνέδραμαν στην προσπάθεια αυτή.

Εκφράζουμε ευχές από καρδιάς για καλή πρόοδο και ευχόμαστε ολόψυχα σε όλους τους μαθητές η ζωή τους να συνοδεύεται από διακρίσεις και επιτυχίες.