ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ

Η Αναπτυξιακή Διαχειριστική Στερεάς Ελλάδος και Θεσσαλίας (ΑΝ.ΔΙΑ.) σε συνεργασία με την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδος και το Επιμελητήριο Φωκίδας, σας προσκαλούν στην ενημερωτική ημερίδα που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 10 Δεκεμβρίου 2013 και ώρα 17.00, στην Άμφισσα, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Δελφών, Πλατεία Κεχαγιά, Άμφισσα.

Στην ημερίδα θα δοθούν οδηγίες στις επιχειρήσεις που εντάχθηκαν στο Πρόγραμμα «Ενίσχυση Μ.Μ.Ε. που δραστηριοποιούνται στους τομείς Μεταποίησης ? Τουρισμού ? Εμπορίου ? Υπηρεσιών στο πλαίσιο των Περιφερειακών Επιχειρησιακών Προγραμμάτων του ΕΣΠΑ 2007-2013», αλλά και στις επιχειρήσεις που έχουν τη δυνατότητα να ενταχθούν, δηλ. σ? αυτές που κατά την αξιολόγηση βαθμολογήθηκαν με βαθμό μεγαλύτερο του 50, αλλά δεν περιλήφθηκαν στις απευθείας εντασσόμενες επιχειρήσεις λόγω εξάντλησης του αρχικά αναφερόμενου προϋπολογισμού.

ΠΡΟΣ:

EΝΤΑΓΜΕΝΟΥΣ & ΔΥΝΗΤΙΚΑ

ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΥΣ ΤΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ «ΕΝΙΣΧΥΣΗ

ΜΜΕ»

Σε συνέχεια της με ΑΠ 7781 / 1997 / Α2 / 30 ? 10 ? 2013 Υπουργικής Απόφασης Ένταξης και Έγκρισης χρηματοδότησης των έργων της Περιφέρειας μας στο πρόγραμμα «Ενίσχυση Μ.Μ.Ε. που δραστηριοποιούνται στους τομείς Μεταποίησης ? Τουρισμού ? Εμπορίου ? Υπηρεσιών στο πλαίσιο των Περιφερειακών Επιχειρησιακών Προγραμμάτων του ΕΣΠΑ 2007-2013» που έδωσε την δυνατότητα σε 283 επιχειρήσεις για απευθείας ένταξη και χρηματοδότηση στο πρόγραμμα και παρείχε επιπλέον σε 436 επιχειρήσεις, οι οποίες κατά την αξιολόγηση βαθμολογήθηκαν με βαθμό μεγαλύτερο του 50, αλλά δεν περιλήφθηκαν στις απευθείας εντασσόμενες επιχειρήσεις λόγω εξάντλησης του αρχικά αναφερόμενου προϋπολογισμού, τη δυνατότητα ενίσχυσης υπό όρους.

Σας προσκαλούμε σε ημερίδα ενημέρωσης που θα πραγματοποιήσει η ΑΝ.ΔΙΑ. Στερεάς Ελλάδας & Θεσσαλίας σε συνεργασία με την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδος και το Επιμελητήριο Φωκίδας την Τρίτη 10 Δεκεμβρίου 2013 και ώρα 17.00, στην Άμφισσα, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Δελφών, Πλατεία Κεχαγιά.

Σκοπός της ημερίδας είναι η παροχή διευκρινίσεων στους δυνητικά εντασσόμενους ώστε να επιτύχουν τις απαραίτητες προϋποθέσεις ένταξης στο πρόγραμμα αλλά και παροχή οδηγιών στους αρχικά ενταγμένους για τον ορθό τρόπο υλοποίησης της επένδυσης τους.

Θα χαρούμε να μας τιμήσετε με την παρουσία σας.

Ντάνος Γρηγόριος

Δ/νων Σύμβουλος ΑΝ.ΔΙΑ