ΕΚΔΗΛΩΣΗ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ "ΠΡΩΙΝΟ ΦΩΚΙΔΑ"

ΕΚΔΗΛΩΣΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΩΙΝΟ» ΣΤΗ ΦΩΚΙΔΑ

Την Τετάρτη 2 Απριλίου 2014 πρόκειται να πραγματοποιηθεί εκδήλωση για την παρουσίαση του προγράμματος «ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΩΙΝΟ» από το Ξενοδοχειακό Επιμελητήριο Ελλάδος και το  Επιμελητήριο Φωκίδας, σε συνεργασία με το ξενοδοχείο «ΓΑΝΥΜΗΔΗΣ» και το ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ του ΚΟΙΣΠΕ Ν. ΦΩΚΙΔΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΟΛΙΚΑΣ».

Η εκδήλωση  θα λάβει χώρα στην αίθουσα του Παρθεναγωγείου Γαλαξιδίου στις 11.30πμ και θα ακολουθήσει η παρουσίαση του μπουφέ του «Ελληνικού Πρωινού Φωκίδας» στο ξενοδοχείο ΓΑΝΥΜΗΔΗΣ.

Σκοπός της εκδήλωσης είναι η ανάδειξη του γαστρονομικού πλούτου της περιοχής μας, η ποικιλία των  προϊόντων από μονάδες ντόπιων παραγωγών του Νομού μας και η παρουσία των προϊόντων αυτών στο μπουφέ των ξενοδοχειακών επιχειρήσεων και τουριστικών καταλυμμάτων της Φωκίδας, με αυθεντικότητα και πρωτοτυπία.

Η εκδήλωση πραγματοποιείται υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Ενότητας Φωκίδας.

Χορηγός Επικοινωνίας: STAR Κεντρικής Ελλάδας